Jdi na obsah Jdi na menu

Než si vyberete psího kamaráda

 

Když si chcete pořídit pejska pamatujte na to že pes má své potřeby a neni to módní doplněk ani dekorace na zahradu..

 

Důležitá rada pro všechny začínající chovatele!

„Psovi nikdy nesmíte dovolit, aby získal vedoucí pozici,ale to neznamená být na něj zlí apodobně,

stačí ho důsledně vést a ukázat mu jak se má chovat . Nejdřív ho musíme dobrému vychování naučit ,tresty ho to nenaučí u štěňátek to platí dvojnásob !!!!!!!

Nemůže dělat co chceme neb to ještě neumí ale určitě bude mít snahu vyhovět ... 

Pes je zvíře smečkové a funguje u něho smečkový, hierarchický systém. Když zjistí, že mu nikdo neodporuje, a nechá ho dělat co chce , a ve všem mu vyhoví, tak se snaží dostat do čela smečky  Tato vlastnost je í už u štěněte. .

Bitím a zákazama a jinýma trestama se pejsek nenaučí chovat jak chceme jde to í podobrém lehce a hrou se štěňátkama... . Pokud  kvůli jeho roztomilosti ho necháte dělat, co chce, nedopadne to dobře většínou hlavně u dominantnějších psů myslím tím povahu psa na plemeni až tak nezáleží.. Když povyroste, bude si stále dělat, co bude chtít. Potom už to nebude roztomilý pejsek, ale pes na obtíž, kterého majitel nezvládne většinou a v nejlepším případě pak zvíře skončí v některém ze psích útulků".

pokavaď budete ke svému pejskovi přistupovat s milujícím chápavím ale důsledným přístupem bude zněj věrný kamarád .

Pes je navíc ve vedoucí pozici v lidské smečce vlastně nešťastný. Cítí, že by měl všechny vést, chránit je (což tedy někdy vede k agresi k cizím lidem) starat se o potravu, ale jak? Naopak pozice na konci smečky, v podřízeném postavení, je pro psa příjemná a pohodlná, bezstarostná. Je však na člověku, aby mu  určil správné místo v řadě , pes sám to udělat nemůže.

 

pict0977.jpg

Oddaný i ten sebemenší hlídač a ochránce o samotě strádá

Problém vzniká i tehdy, když si člověk koupí psa určitého plemene jenom proto, že se mu líbí, nebo, že je v módě, ale jinak neví o daném plemeni nic víc , ani co to znamená si pořídit nového psího člena rodiny ....

Budoucí psovod by měl mimo jiné vědět, že pes chce být pánovi užitečný každodenně, a proto s ním musí každý den pracovat a plně se mu věnovat ikdyž jde třeba o čivavu proč by jinak bylo agility dogdancing a jine...?? a ano baví to i velká plemena . Pes tyto kontakty nutně potřebuje, neboť je velice závislý na svém člověku, velmi ho miluje a dal by za něho duši. „ proto by neměl převážně žít v kotci , nebo někde stranou na zahradě, jen zahrada mu nestačí, tak jako nestačí pokud je v bytě jen třikrát za den vyběhnout ven pes potřebuje činost.  Pes opravdu chce pracovat pro svého pána.Pokud mu pán dá co potřebuje , je mu pes dobrým společníkem a kamarádem ..

 aaaaaaaa.jpgdscn8612.jpg20161113_134409-0-.jpg

 

Komentáře

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář